'Kentsel dönüşümde 3 temel kriterimiz var'

Kurum, Yenişehir Mahallesi'nde imar bilgilendirme toplantısında,  vatandaşlarla bir araya geldi. Söz konusu bölgede, bin 90 bağımsız alan olduğunu dile getiren Kurum,  "Dolayısıyla burada artış yapmış olmayacağız. Burada TOKİ'nin karı olsun  anlayışıyla bu işe girmiyoruz. Yoğunluk artsın istemiyoruz. Yatay mimariyle devam  edelim. Özümüzü kültürümüzü yansıtacak projeleri birlikte yapalım istiyoruz

Kurum, hızlı ve kararlı şekilde çalıştıklarını anlatarak,  vatandaşların da rızası olduğu zaman Kartal'daki gibi hızla projeyi  gerçekleştireceklerini söyledi

Vatandaşları en güzel alanlarda kira yardımıyla misafir edeceklerini  dile getiren Kurum, en kısa sürede inşaatları tamamlayarak sağlıklı güvenli  konutlarda oturmalarını sağlayacaklarını aktardı.

Kurum, 2010'dan beri konunun gündemde olduğunu anımsatarak, buna  rağmen çok fazla yol alınamadığını ifade etti. Dönüşümde 3 temel kriterleri  olduğuna dikkati çeken Kurum, şöyle devam etti:

"3 temel kriterimiz var. Birincisi yerinde dönüşüm. Yine komşunuzla o  proje sonunda beraber yaşayacaksınız. Kimseyi yerinden etmeyeceğiz. İkincisi de rızaya dayalı ve gönüllü dönüşüm yapacağız. Belediyecilik anlayışımız gönül  belediyeciliği. Kentsel dönüşümde de gönüllü dönüşüm yapmak zorundayız. O yüzden  burada da sizlerin rızası çerçevesinde bu dönüşümü yapacağız. Üçüncüsü de süratli dönüşüm. En kısa zamanda riskli binalardan sizi alarak kira yardımlarınızı  yaparak misafir edeceğiz. En kısa zamanda da konutlarınıza yerleştireceğiz."

Bakan Kurum, 23 Haziran'da yapılacak seçime değinerek, AK Parti  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın tecrübesine işaret  etti. Kurum, Yıldırım'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı  olduğunu belirterek, "İstanbul seçimi sadece İstanbul'u ilgilendirmiyor. Tüm  dünya mazlumlarının gözü de kulağı da kalbi de İstanbul'da. Bu manada önemli bir  şehrimiz. Sadece ülkemizi değil, tüm cihanı tüm insanlığı ilgilendiren bir  seçim." dedi.

Kurum, daha sonra vatandaşların dönüşümle alakalı sorularını  yanıtladı.


 Eklenme Tarihi:  Haziran 13, 2019
 Okunma Sayısı:  2759
" Yeni Nesil Gayrimenkul Platformu "
Bize Yazın

ONLİNE
BİZE YAZIN

sıfır ev logo SIFIREV.COM © 2023
Tüm hakları saklıdır

Bize Ulaşın
0850 470 17 70

Mail Adresimiz
info@sifirev.com

Sosyal Medya
Hesaplarımız