14. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na yoğun ilgi

Gençlerin mobilya tasarımına duydukları ilgiyi artırmak, genç yeteneklerin gelişmesine destek olmak ve sektöre tasarımcı kazandırmak amacıyla MOSDER tarafından bu yıl 14. kez düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın başvuruları devam ediyor.

Geleceğin tasarımcı adaylarını, Türkiye ekonomisinin lokomotif güçlerinden biri olan mobilya sektörüne kazandırmayı amaçlayan MOSDER, bu sene Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın 14.’sünü gerçekleştiriyor. Yarışmada; Oturma – Dinlenme, Depolama – Koruma – Düzenleme, Tamamlayıcı Mobilya ve Aksesuar, Uyuma, Genç Odası ve Engelliler İçin Ev Mobilyası olmak üzere birbirinden farklı 6 kategori bulunuyor.

Yarışmaya www.mosder.org.tr web sayfası üzerinden online olarak gönderilen tüm başvurular, 1. aşamada jüri üyeleri tarafından değerlendiriliyor. Jüri değerlendirmesi sonrası her kategoriden üç proje olmak üzere toplamda 18 finalist belirleniyor. Üniversite-sanayi iş birliğinin en iyi uygulama örneklerinden biri olarak,     1. aşamanın finalist projeleri, mobilya sektörünün öncü markaları arasında yer alan MOSDER üyeleri tarafından üretilerek 2. aşamada değerlendirilmeye hak kazanıyor. Ayrıca, finalist projeler TÜRKPATENT tarafından onaylı ‘Tasarım Tescil Belgesi’ ile tescilleniyor.

Yarışmaya kimler başvurabilir? 

Yarışmaya; Türkiye’deki üniversitelerde eğitim gören, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği fakültelerinin 1. 2. 3. ve 4. sınıf (veya son 6 ay içinde bu bölümlerden mezun olmuş kişiler) T.C vatandaşı olan lisans öğrencileri katılabiliyor. Ayrıca yarışmaya, bireysel ve grup başvurusuyla birden fazla projeyle katılan öğrenciler, her kategoride en fazla üç farklı projeyle yarışabiliyor.


 Eklenme Tarihi:  Temmuz 06, 2018
 Okunma Sayısı:  2096
" Yeni Nesil Gayrimenkul Platformu "
Bize Yazın

ONLİNE
BİZE YAZIN

sıfır ev logo SIFIREV.COM © 2023
Tüm hakları saklıdır

Bize Ulaşın
0850 470 17 70

Mail Adresimiz
info@sifirev.com

Sosyal Medya
Hesaplarımız